Школьник Дмитрий Романцов: выбор всегда есть!

Школьник Дмитрий Романцов: выбор всегда есть! 06.01.2014

   Ученик школы № 13 города Луцка Дмитрий Романцов победил в номинации «Лучшее письменное сочинение» конкурса «Лучше трезвая жизнь», организованного Волынским православным братством трезвости имени святого праведного Иоанна Кронштадтского.

   Представляем вашему внимание сочинение «Выбор всегда есть».

ВИБІР ЗАВЖДИ Є

   Здоров'я - найдорожчий скарб з усіх скарбів, що може мати людина.  Це прислів’я - мудрість цілого покоління українців. Та чи кожен його цінує? Згадаймо наших предків, які днями працювали в полі, а потім йшли до церкви помолитися. Бо знали, що тіло і душа - як горіх і ядро, і одне без одного існувати не можуть. Уявіть, як би виглядала планета без води і сонця. Усе в світі взаємопов’язане. Так і людина – маленький макрокосмос у титанічному Всесвіті. Наші вчинки сьогодні – завтра наших дітей. На жаль, руйнуються старі ідеали і формується новий тип особистості. Модним став атеїзм, молодь почала втрачати віру в Бога. Скажімо, страх перед проблемами більшості найлегше подолати спиртними напоями, цигаркою, розвагами… І прикро дивитися, як такою слабкістю користуються не лише бізнесмени, а й різні сектанти. Які теж певною мірою є залежними, тільки не від алкоголю чи тютюну, а від інших людей.

   Погані звички вже давно стали легендою минулого. Думаєте алкоголь і тютюн – це найзгубніші звички ХХІ століття? Тоді чому зараз страшно увімкнути телевізор? Чому в наш час багато інформації в ЗМІ про алкоголю і сигарет і так мало виховної реклами? Думаю, наше суспільство вже добре знає цього ворога і свідомо обирає своє майбутнє.

   Майже в кожному випуску новин чуємо про щось лихе, після чого нам демонструють рекламні ролики тютюну, алкоголю і різних речей, які навіть соромно називати, і вкотре пропагують «рускій спєцназ». Чим вам не наркотик? Вам пропонують – ви обираєте. Найбільше ж мене обурює, коли ці речі спостерігаю поруч, коли підлітки насміхаються над слабшими, а самі ведуть аморальний спосіб життя. Моє покоління заангажоване західною культурою. Молодь сліпо вірить у ідеали Інтернету. А це - останній тренд сезону – почуватися самотнім, коли навколо оточує стільки людей. Часто-густо доводиться чути, як однолітки захоплюються закордонними зірками, мріють про таке ж багате, безтурботне життя. Втрачають відчуття реальності й починають поводитись так, як і їхні кумири. Так і хочеться крикнути: «Спустіться з небес! Зупиніться! Це вам не Hollywood, для чого стільки злості й підлості?!»

   До речі про Голівуд. Український Голівуд. Про справжні українські цінності – віру в Бога, сім'ю, здоров’я, мораль тощо.

   Розумію: коли нібито скрізь погано, не може так бути, щоб десь не було добре. Наприклад, у мене: я свідомий громадянин, люблю своїх батьків, друзів, займаюся спортом (туризмом) і маю здорове почуття гумору, бо всі проблеми від того, що ми інколи буваємо надто серйозними.

   Скажіть, чи ви коли-небудь могли собі уявити корову в Голівуді? Ні? Не можна такого бути? От і я так думав. Подивіться на фото. Посміхніться. Не все так погано… 


4.jpg